Organization Calendar (Napanee District Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 22, 2017-Nov 04, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28
Bantam BB - Cody Hodgson Classic
Initiation HL
8:00 AM-9:00 AM
Development
Tyke HL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
PWHL
Team 3
9:00 AM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [NOV07]
ATHL
Team 1 & Team 3
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
ATHL
Team 2
10:00 AM-11:00 AM
Practice
NVHL
Team 2
10:00 AM
@ Stirling Blues 2
Stirling [NO-W09]
Novice BB
12:00 PM
vs. Bancroft Jets
Atom AE
1:00 PM-2:15 PM
Practice
Peewee AE
2:45 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
BTHL
Team 2
3:00 PM
@ Stirling Blues 2
Stirling [BT-W12]
Peewee BB
3:30 PM-5:00 PM
Practice
MDHL
Team 1
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1 Orange
MDHL
Team 2
6:00 PM
@ Loyalist Jets 502
Henderson [MD089]
Midget BB
8:00 PM
vs. Gananoque Islanders
SPC (Goodyear) [MD01038]
PWHL
Team 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PWHL
Team 2
7:00 PM
vs. NVHL - Team 1
BTHL
Team 2 & Team 3
7:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
BTHL
Team 1
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
ATHL
Team 2
6:30 PM
@ Prince Edward County Kings 1
Bantam BB
8:00 PM
@ Loyalist Jets
Henderson [BT044]
DEV
Fall Session
4:30 PM-5:30 PM
Development
Atom BB
5:30 PM
vs. Brighton Braves
Peewee BB
7:00 PM
vs. Loyalist Jets
Bantam BB
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Peewee BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice - Deseronto
Atom AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM
vs. Gananoque Islanders
Atom BB
7:00 PM
@ Gananoque Islanders
Gananoque [AT083]
Midget BB
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Atom BB
6:30 AM-7:30 AM
Practice
ATHL
Team 2 & Team 3
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
NVHL
Team 1 & Team 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
ATHL
Team 1
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Tyke HL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
TBHL
Timbits 1
8:30 AM-9:30 AM
Development
NVHL
Team 2
9:00 AM
vs. Stirling Blues 1
TBHL
Timbits 2
9:30 AM-10:30 AM
Practice
Initiation HL
10:30 AM-11:30 AM
Development
ATHL
Team 1
11:00 AM
@ Loyalist Jets 202
Henderson [ATM22]
PWHL
Team 1
11:30 AM
vs. Frontenac Flyers 2 Red
ATHL
Team 3
12:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
PWHL
Team 2
12:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
NVHL
Team 1
1:00 PM
vs. Frontenac Flyers 3 Teal
ATHL
Team 2
1:00 PM
@ Stirling Blues 1
Stirling [AT-W18]
BTHL
Team 1
1:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2 Yellow
Peewee AE
2:00 PM
vs. Campbellford Colts
BTHL
Team 3
5:00 PM
@ Stirling Blues 1
Stirling [BT-W21]
MDHL
Team 1
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
BTHL
Team 2
6:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
MDHL
Team 2
6:00 PM
@ Frontenac Flyers 3 Purple
Frontenac [MD041]
Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04
Bantam BB - Cody Hodgson Classic
Tyke HL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Initiation HL
8:00 AM-9:00 AM
Development
PWHL
Team 3
9:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
ATHL
Team 2
10:00 AM
vs. ATHL - Team 1
ATHL
Team 3
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
Atom AE
1:00 PM
vs. Norwood Hornets
Atom BB
2:15 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
Peewee AE
3:00 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [PW028]
MDHL
Team 2
4:00 PM
@ Gananoque Islanders RED
Gananoque [MD051]
MDHL
Team 1
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers 3 Purple
Peewee BB
6:00 PM
@ Tweed Hawks
Tweed [PW160]
BTHL
Team 1
7:30 PM
@ Frontenac Flyers 1 Orange
Frontenac [BT18]
PWHL
Team 2 & Team 3
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PWHL
Team 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BTHL
Team 2
7:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
BTHL
Team 3 & Team 1
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
DEV
Fall Session
4:30 PM-5:30 PM
Development
Atom BB
5:30 PM
vs. Gananoque Islanders
Peewee BB
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Bantam BB
8:30 PM
vs. Loyalist Jets
Atom AE
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Peewee BB
7:30 PM
@ Brighton Braves
Brighton [PW016]
Midget BB
9:00 PM-10:30 PM
Practice
ATHL
Team 3 & Team 1
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
NVHL
Team 1 & Team 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
ATHL
Team 2
6:30 PM-7:30 PM
Practice
MDHL
Team 2
7:40 PM
@ Frontenac Flyers 1 Orange
Frontenac [MD018]
Midget BB
9:00 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Madoc [MD01052]
Tyke HL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
TBHL
Timbits 1
8:30 AM-9:30 AM
Development
BTHL
Team 2
9:00 AM
@ Gananoque Islanders RED
Gananoque [BT19]
PWHL
Team 3
9:00 AM
vs. Gananoque Islanders
TBHL
Timbits 2
9:30 AM-10:30 AM
Development
ATHL
Team 2
10:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs
Initiation HL
10:30 AM-11:30 AM
Development
ATHL
Team 1
11:00 AM
vs. Frontenac Flyers 1 Orange
NVHL
Team 2
11:00 AM
@ Stirling Blues 1
Stirling [NO-W12]
PWHL
Team 2
12:30 PM
vs. Stirling Blues 2
PWHL
Team 1
1:00 PM
@ Frontenac Flyers 3 Teal
Frontenac [PW26]
Peewee BB
1:00 PM
@ Centre Hastings Grizzlies
Madoc [PW037]
NVHL
Team 1
1:00 PM
vs. Gananoque Islanders WHITE
BTHL
Team 3
1:30 PM
vs. Stirling Blues 2
Peewee AE
2:00 PM
vs. Ennismore Eagles
Novice BB
3:00 PM
@ Ennismore Eagles
Ennismore [N050]
Bantam BB
3:30 PM
vs. Campbellford Colts
Midget BB
5:00 PM
vs. Loyalist Jets
SPC (Goodyear) [MD01055]
BTHL
Team 1
6:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
Atom AE
6:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Wellington [AT123]
Atom BB
6:30 PM
@ Norwood Hornets
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
League Sites
Team Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Napanee District Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Napanee District Minor Hockey on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from ndmha.ca on Tuesday, October 24, 2017 at 1:58 AM